Ваш сайт

Технологія ТІСЕ. Стаття 1

Переглядів: 121 Коментарі: 0 Розділ: Ізоляційні матеріали
(незрілий варіант, але читати можна)
 
 Мені неодноразово приходили питання про технології ТІСЕ. Ось останній з них.
 
 А що ви думаєте про технологію ТІСЕ, особливо щодо способі вентиляції через стіни по ТІСЕ?
 
 Довго! Довго я міркував про цю технологію. До речі кажучи, так нічого і не придумав. Вирішив розпочати писати. Може бути в процесі написання відповіді на це питання я розшукаю своє ставлення до цієї технології.
 
 Отже, суть цієї технології в тому, що у нас є розбірна і досить хитромудра опалубка, яку ми ставимо прямо на стіни і робимо в ній цементний пустотілий будівельний блок. Потім, не чекаючи, поки блок підсохне, ми переставляємо опалубку і робимо наступний блок і таким чином ми будуємо наші стіни.
 
 Чи знаєте ви, шановні читачі, як робляться будівельні бетонні блоки і тротуарна плитка у виробничих умовах? Про всяк випадок розповім. Там теж є опалубка, і вона теж розбірна. Однак, крім опалубки у виробничих умовах є ще й вібростенд. Навіщо він потрібен? Дуже просто. Коли в опалубку потрапляє бетон або розчин, потрібно видалити з цієї рідоти всі повітряні бульбашки. Таким чином відбувається процес ущільнення. Після цього ущільнений розчин підсихає, опалубка розбирається, блоки вивантажуються і робиться наступна партія. Зауважу, що ця технологія перевірена часом і є єдиною, що дозволяє зробити процес виробництва блоків високо рентабельним.
 
 Однак, як ви розумієте, розчин замішати може кожен, вібростенд є далеко не в кожного, а блоки хочеться робити всім. Ця обставина спонукала дотепних винахідників вигадати технології, які дозволили робити бетонні блоки в кустарних умовах. Суть цих технологій у тому, що ми не трясемо опалубку на вібростенді, а ущільнюємо блоки шляхом пресування. Це може бути прес з великим важелем або електричний, а може бути калатало, якої ми упресовиваем розчин в опалубці. Так, до речі, і пропонують робити автори технології ТІСЕ. Ось тільки про що вважають за краще умовчувати автори всіх цих технлогій, так це про те, що розчин повинен бути не рідкий. Тобто не зовсім рідкий. Погодьтеся, що рідкий розчин і упрессовать-то неможливо. Коротше кажучи, розчин повинен бути цілком певної вологості. А вироби з допомогою пресування виходять не гірше, ніж фабричні. Тут я наклеп зводити не буду. Претензій до якості пресованих блоків у мене немає.
 
 Ось і виходить, що для використання технології ТІСЕ потрібно купити опалубку, та ще й не одну, бетономішалку і гарненько потренуватися, оскільки, хоч би якою вмілий не був будівельник, перший млинець завжди буде грудкою. Але це не означає, що я схильний негативно ставитися до цієї самої ТІСЕ. Все потрібно рахувати. Однак, і без розрахунків я можу сказати наступне. Буде значно вигідніше купити не опалубку за технологією ТІСЕ, а обладнання, прес, для виробництва тих же самих блоків на землі, а на стіну класти їх традиційним чином. Міркування тут наступні. Робити блоки спеціальним пресом без калатала, однозначно зручніше. Я по телевізору бачив, як проста прибалтійська жінка в якості бізнесу робила керамзитобетонні блоки, причому близько сотні в день всього одним пристосуванням на коліщатках, типу візка, з довгою ручкою, яку вона опускала, потім піднімала - і блок готовий. Зауважте, що можна сміливо змусити робити блоки ваших дітей, якщо вони досягли хоча б 15 років. Та й продати таку штуку буде, я думаю значно простіше, ніж опалубку ТІСЕ.
 
 Коротше кажучи, хочете ТІСЕ, вважаєте, що це вигідно - купіть і користуйтеся.
 
 Будь ласка, не витрачайте час на обговорення цієї статті. Ця стаття не зріла і залишена тільки для того, щоб проілюструвати еволюцію моєї думки про технологію ТІСЕ. Читайте більш зрілий варіант за нижченаведеною посиланням
 
 Більш зріла стаття про технологію ТІСЕ. Там же і обговорення.
Источники: